Австралийският премиер Антъни Албанезе подчерта, че Съединените щати (САЩ) са най-силният съюзник на Австралия и че отношенията между двете страни представляват „силно приятелство, изградено върху споделени демократични ценности и оформено от историята“.
В изявлението си Албанезе посочи, че съюзът между САЩ и Австралия днес е по-силен от всякога и че двете страни гледат с надежда към общото си бъдеще.
Позовавайки се и на 250-годишнината от основаването на САЩ, Албанезе заяви: „Докато отбелязваме 250-годишнината на Съединените щати, гледаме с надежда към нашето общо бъдеще. Защото, работейки заедно, можем да постигнем резултати както за Австралия, така и за Съединените щати.“
Bulgaria News Agency