Министърът на външните работи на Узбекистан Бахтиёр Саидов предостави информация за срещата си с хърватския премиер Андрей Пленкович.
По повод началото на срещата Саидов заяви: „В началото на срещата предадохме сърдечните поздрави и най-добрите пожелания на президента на Република Узбекистан Шавкат Мирзийоев.“
Относно областите на партньорството Саидов каза: „Обсъдихме как отношенията между Хърватия и Узбекистан могат да бъдат изведени на качествено ново ниво. Разгледахме засилването на политическия диалог, разширяването на търговското, икономическото и инвестиционното сътрудничество, както и развитието на партньорството в транспорта и логистиката.“
Подчертавайки и други теми, Саидов добави: „Обсъдихме също актуални въпроси от регионалния дневен ред и перспективите за сътрудничество в рамките на международните организации. Високо ценим твърдото желание на хърватското ръководство да развива отношенията с Узбекистан.“
Bulgaria News Agency