Украинският външен министър Андрий Сибиха заяви, че между 20 юни и 2 юли военният комисариат на Ошмянски район е изпратил уведомления до около 2 000 военнослужещи и е създал предварителни сборни пунктове.
Сибиха отбеляза, че тези дейности официално се определят като „рутинна проверка на данни“, но според него подобни действия се използват като средство за сплашване на съседните държави.
Той подчерта, че беларуските власти не показват намерение за намаляване на напрежението и заяви: „Минск увеличава военното си присъствие близо до границите на Украйна и страните от НАТО.“
Bulgaria News Agency